Div. udvalg i AG Håndbold

Seniorudvalg

Seniorudvalget har til formål at være bindeled fra bestyrelsen til spiller og træner i seniorafdelingen. Såsom de har ansvaret for at koordinere sociale arrangementer, spillermøder, trænermøder og klubture. 

Medlemmer :

Formand  - Morten Landvad

Mobil: 4095 5628 Mail: morten@aghaandbold.dk

Kontaktperson på Dame 3 + OG + OB + Mødre/fædrebold

Medlem  - Alexander Biehl

Mobil: 2333 1218 Mail: biehl@aghaandbold.dk

Kontaktperson på Herre 1+2

Medlem  - Betina Worm

Mobil: 2851 0043 Mail: wormbetina@gmail.com

Kontaktperson på Dame 1+2

Ungdomsudvalg

Ungdomsudvalget har til formål at være bindeled fra bestyrelsen til spiller, træner og forældre i ungdomsafdelingen. Såsom de har ansvaret for at koordinere sociale arrangementer, spiller/ forældremøder, trænermøder og klubture. 

Medlemmer :

Formand  - Trine Kronholm Hoffmann

Mobil: 5045 4323 Mail: trine@aghaandbold.dk

Medlem  - Birgitte Agerholm (Lade)

Mobil: 2095 5645 Mail: birgitte@aghaandbold.dk

Kontaktperson på U12 til U18 piger og drenge

Medlem  - Mia Lindener

Mobil: 2913 2773 Mail: mia@aghaandbold.dk

Kontaktperson på U6/8 + U10 piger og drenge

Medlem  - Gitte Egtorp

Mobil 3048 9077 Mail: gitte78@me.com 

Sponsoransvarlig

Daniel Nielsen

Mobil: 2883 5499 Mail: sas.limone@icloud.com

Materialeansvarlig

Winnie Feldtmose Jørgensen

Mobil: 2639 0211 Mail: winniefeldtmose@gmail.com

 

 

 

AG Håndbold     •     Sammenslutning mellem Albertslund Håndbold og Glostrup Håndbold     •     Tlf.: (+45) 60 69 10 19   •   info@aghaandbold.dk
Links replika ure replika ure